Co se chci naučit v roce 2018?

6. února 2018 v 9:00 | Wex
Ahoj všichni!
Podle mě je strašně důležité učit se nové věci a učení nových věcí mě strašně moc baví, jen se občas nemůžu dokopat k tomu, abych se do učení dané věci pustila. Rozhodla jsem se tedy, že rok 2018 bude zlomový a konečně se v něm pokusím naučit se nějaké nové činnosti či dovednosti. Všechno jsem si zapsala do svého diáře, ale strašně ráda se o to podělím i s vámi!:)


1.Krasopísmo
Miluju umění a to jakékoli. Ať je to tesání soch z ledu, malířství nebo třeba právě to krasopísmo. O krasopísmu vím dlouho a vždycky se mi hrozně líbilo a obdivovala jsem lidi, kteří krasopísmem psali. U některých obrázků jsem dokonce měla pocit, že jsou napsané na počítači, ale ony vlastně byly psány ručně podle počítače. O krasopísmo jsem se mnohem víc začala zajímat v listopadu, když jsem na YouTube narazila na kanál jedné (Předpokládám) maminka a dcery, které si s pomocí samolepek a právě krasopísma psaly diář. Hrozně mě jejich videa začala bavit, takže jsem jejich kanál začala pořádně prozkoumávat. No, a narazila jsem na videa, kde bylo ukázano, jak na krasopísmo.
(Na ukázku tady máte jedno video z té série, je úvodní a takové seznamovací:) Zdroj: GirlsInAction.CZ)
Strašně se mi ten nápad zalíbil a bylo mi jasné, že to jednou chci také zkusit. Bohužel jsem si na to zatím nenašla čas a doufám, že se to v únoru změní!
Určitě si budu muset pořídit nějaké lepší psací potřeby, doma totiž mám jen fixy a tři Twin markery z Tigeru. Jasně, mohla bych ušetřit a použít štětec, ale myslím si, že se štětcem by to spíš než krasopísmo bylo hnusopísmo:D Pak bych si ještě chtěla koupit nějaký sešit, který uvnitř bude mít jen tečky, na krasopísmo je to prý moc fajn. Pokud však sešit neseženu, mám v plánu si tečkovaný papír alespoň vytisknout.
Také se určitě podívám znovu na celou sérii od holek, abych načerpala inspiraci, jak se krasopísmo naučit. Až se krasopísmo trošku naučím, pro inspiraci nejspíš začnu využívat WeHeartIt a Instagram. Musím říct, že na WeHeartIt je inspirace opravdu hodně a na Instagramu jsem narazila na jeden skvělý učet, kde se mi krasopísmo opravdu moc líbilo.
(Zdroj: WeHeartIt a Instagram)

2.Lépe mluvit anglicky
Angličtinu mám moc ráda a hrozně mě baví se ji učit. Bohužel mi přijde, že jí nevěnuji tolik času, abych mluvila plynule. Neznám spoustu důležitých slov a vlastně zatím neznám ani všechny časy. Vím, že je to otázka času, ale myslím si, že je třeba tomu trošku pomoct. Moje nejmilejší internetová kamarádka ujíždí na amerických seriálech a říká, že si při koukání na ně zlepšuje angličtinu. Mně osobně americké seriály moc netáhnou, ale napadlo mě, že bych je mohla nahradit YouTube. Na YouTube koukám moc ráda (Občas mám pocit, že tam zabíjím až moc času...) a videí v angličtině tam je dost.
Napadlo mě, že občas si z těchto videí vypíšu nějaká slova, kterým nerozumím, ty si hodím do překladače a zapíšu si je do svého slovníčku. Takhle si budu zábavně zvětšovat slovní zásobu a koukání na YouTube konečně využiji nějak užitečně.

3. Vaření a pečení
Když jsem byla malá nechala jsem upéct ponožku a už to poukazuje na to, jak jsem skvělá kuchařka. S vařením si nerozumím vůbec, jsem vlastně ráda za to, že si ohřeji jídlo v mikrovlnce nebo uvařím kafe či čaj. S pečením jsem mnohem lepší kamarádka, protože už jsem několikrát upekla muffiny, které byly k jídlu, jupí!
Zase si však myslím, že je jen otázka času, kdy se se všemi spotřebiči v kuchyni skamarádím, horší je to s nožem. Nevím proč, ale mám z nože strašný strach. Bojím se toho, že se říznu a když něco krájím, strašně se mi třesou ruce. Letos bych tento strach chtěla překonat, protože vaření i pečení se bez nože jednoduše nejde.
Říkala jsem si, že ze začátku by bylo fajn, kdybych chodila pomáhat mamce do kuchyně a postupně bych dělala těžší a těžší kroky (Prvně bych obalovala řízek, pak bych se možná přesunula k jeho smažení apod.) No, a pak bych se možná odvážila a zkusila udělat nějaký recept z YouTube, kterých tam je požehnaně.
(Zdroj: WeHeartIt)

Co se v roce 2018 chcete naučit vy?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Niky mirth Niky mirth | E-mail | Web | 6. února 2018 v 9:17 | Reagovat

Moje nejmiejší internetová kamarádko,doufám,že se Ti podaří všechno splnit. Krasopismo se mi strašně moc líbí, ale obávám se,že bych neměla nervy se ho naučit. S kuchyní taky nejsem moc velký kamarád, včera jsem například bráchovi ohřívala na sporáku jídlo, omáčka už byla teplá a tak jsem mu jí dala, jenže maso bylo studené, ale snědl to ! Angličtinu taky miluji a chtěla bych si jí více zdokonalit. S tím slovníčkem si to dělám a je to super ! To sledování videii na Youtube je super nápad ! Nejradši na sledování filmu a vidii, že tam u toho parádně chytneš přízvuk

2 Magicmax Magicmax | E-mail | Web | 6. února 2018 v 13:57 | Reagovat

Už je šest dní únor. :D Ale stejně ti tak i tak fandím! :) Je jedno jestli je nový rok nebo prostředek. Jak řekl Ment. :)

3 little-booktea little-booktea | E-mail | Web | 6. února 2018 v 21:59 | Reagovat

Krasopísmo je moc krásný, moje spolużáčka se to taky chce letos naučit, ale už i bez toho píše opravdu nádherně.Mě by se taky líbilo něco takového umět, ale vím,že bych se to nenaučila, tak třeba až zas někdy budu nemocná si to zkusím. Pečení jsem milovala jako malá, pekla jsem a dost toho upeču sama a ráda zkouším něco novýho, akorát není čas.Váření no eh..... Stačí mi vaření brambor, taková lehká věc a já si je ,,uvařím" pak mi z toho nebylo dobře a stejnak jsem je vyhodila.Ale teď jsem se naučila uvařit sama Česnekačku, která mi jde a nemusí mi nikdo pomoct jupí!!

4 Tyrkysový Delfín Tyrkysový Delfín | Web | 7. února 2018 v 7:50 | Reagovat

Já se o krasopísmo pokoušela před časem, ale zjistila jsem, že jsem prostě absolutní lama a vůbec mi to nejde xD Pokud jde o angličtinu, taky bych se jí chtěla naučit pořádně.  V tomhle ohledu mi opravdu pomáhají anglická videa na youtube, takže to určitě můžeš vyzkoušet ^^ A vaření je taky dobrý nápad! Můj největší úspěch byl vlastnoručně udělaný mugcake a bábovka  (ta byla pečená pod odborným dohledem :D)

5 Simix Simix | Web | 10. února 2018 v 14:45 | Reagovat

Jo, umět psát krasopísmem je skvělá věc. Já to neumím :D Ale je to hezké :)
Angličtina je best. Mám také co zlepšovat!
Upéct ponožku? :D Já ve vaření nikdy moc dobrá nebyla a možná bych se o to mohla aspoň víc snažit. Alespoň dneska jsem s kamarádkou bez problému udělala brambor s volským okem a možná mě vaření i začne bavit víc. Mohlo by. :) Vaření se hodí vždy :D
Já v kuchyni byla vždy spíš amatér :D
S třesem rukou to mívám podobně..ale teď už moc ne :) Je třeba se nebát no :)
Tak hodně štěstí a úspěchů přeji :)

6 Wex Wex | E-mail | Web | 17. února 2018 v 16:58 | Reagovat

[1]: Zatím se mi to moc nedaří, ale jelikož mě celý příští týden čeká volno, mám v plánu se konečně do plnění těchto činností pustit, tak snad zase nevyhraje prokrastinace... :-D JInak ti moc děkuju za milý komentář!! :-)

[2]: Děkuju! Každý den je vhodný pro změnu a učení nových věcí :-)

[3]: Děkuji moc, za zkoušku nic nedáš ;-) Gratuluji k úspěchu v kuchyni! Já zatím nezvládnu uvařit ani tu česnečku :D

[4]: Moc ti děkuju! Já doufám, že mně se to krasopísmo bude aspoň trošku dařit a při vaření nepodpálím kuchyni :-D

[5]: Já vím, že to zní strašně, ono to také strašné bylo. Mamka mi říkala, že byl smrad po celém domě :-D  :D Děkuju ti a také ti přeji hodně úspěchů! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama