Sobotní rodinný (ne)výlet

7. října 2017 v 11:18 | Wex
Ahoj všichni!
Dnes tu pro vás mám skvělou storku, která se mně a mé rodině stala na našem (ne)výletě. Předem vám doporučím připravit si něco dobrého na jídlo a pohodlně se usadit, protože tohle bude opravdu na dlouho.


Po nějaké době jsme se zase rozhodli vypravit se na Templštějn a tentokrát jsme se s sebou rozhodli vzít i babičku s dědou. Cesta tam probíhala celkem v pohodě, teda až na to, že jsme málem kvůli špatně značené objížďce vůbec nedostali na místo. Teď si tak nějak říkám, že to asi bylo nějaké první znamení, že máme jet domů. My jsme však nakonec našli správnou cestu a celí šťastní pokračovali dál.

Další problém nastal, když jsme chtěli zaparkovat- přestalo nám jet auto. Jelikož jsme byli na úzké polní cestě, museli jsme auto odtlačit na takovou vyhýbku, která naštěstí byla kousek. Pak začalo zjišťování, čím by to mohlo být. Děda a taťka přišli na to, že to nejspíš bude baterií. Jelikož kousek od místa byla taková chalupa, zašli jsme se tam zeptat, jestli by neměli nějaké auto, přes které by se nám auto podařilo nastartovat. Pán byl moc hodný a s jeho pomocí se nám auto podařilo nastartovat. Tady už jsme byli smíření, že se k Templštejnu nepodíváme a upřímně nám to bylo jedno, byli jsme zkrátka rádi, že jedeme.

Při naší smůle nám po cestě auto zase přestalo jet. Přestalo nám jet asi dva metry od železničního přejezdu. Kousek za námi jel traktor, můj tatínek ho stopnul a zeptal se ho, jestli by nám auto nenastartoval, on však nevěděl, kde ten traktor má baterku, každopádně nám poradil, že kousek je autoservis. Naše skupina se tedy rozdělili na dvě části, já jsem šla s mamkou a taťkou do autoservisu a babička a děda hlídali auto.

Když jsme přišli k autoservisu, bohužel jsme zjistili, že mají otevřeno jen pondělí- pátek. I přes to jsme se však pokusili zazvonit na zvonek, chvíli jsme sice čekali, ale za chvilku nám pan opravář přece jen otevřel a rozhodl, že se na auto přijede podívat.

Babičce s dědou mezitím zastavil nějaký mladý pán a s jeho pomocí se auto podařilo zase nastartovat. Díky tomuto nastartování jsme však dojeli jen do boční ulice a auto se pak zase rozhodlo stávkovat. Opravář se na něj podíval a rozhodl, že baterku bude třeba nechat tak hodinu nabíjet. Auto tedy zase nastartovali a odjeli s ním do autoservisu.

Hodinka utekla jako voda, my jsme nasedli do auta a bez světel jeli domů (Světla by baterku vybíjela, takže by na cestu domů nemusela vystačit). Celou cestu domů jsem měla žaludek na vodě, protože jsem se bála, že auto zase přestane jet. Auto naštěstí zvládlo dojet k nám domů a tam se zastavilo.

Templštějn jsme sice neviděli, ale musím říct, že jsme za jeden den potkali opravdu hodně dobrých lidí a hlavně jsem ráda, že teď už sedím v klidu ve svém pokoji. A pokud vás zajímá, jak to dopadlo s autem, tak momentálně už je opravené a doufám, že příští výlet už odjede bez problémů. Jinak doufám, že jste se u naší (ne)výletové storky pobavili a do komentářů mi můžete napsat nějaké vaše storky z rodinných výletů:)

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Teri Teri | Web | 7. října 2017 v 12:21 | Reagovat

Tak to vám auto dalo, pořádně zabrat!! My jsme měli problémy s autem taky, ale naštěstí jsme ujeli s ním celou cestu do Chorvatska a zpět až pak, když jsme jeli na nákup, tak nám málem přestalo jet a my jsme naštěstí dojeli k servisu, který byl blízko.Pak šli domů.Opravdu nevím čb ó by jsme dělali, kdyby jen ó kilometr dá lk stalo. Na dovolené v roce 2015 jsme cestou do Chorvatska se zas nám stalo, že večer před námi přeběhla srna a trochu narazila do světla. Jeli jsme dál a ráno jsem.e zjistili, že máme rozbité světlo, oprava bude dost drahá. V tu dobu jsme nezávislí službu, takže jsme udělali chybu. Naštěstí, nám to zaplatila pojišťovna, protože jsme řekli,. Že se to stalo v Česku.

2 Tyrkysový Delfín Tyrkysový Delfín | Web | 8. října 2017 v 23:41 | Reagovat

To jsi měla teda docela smůlu :D Ale tak hlavně že jste dojeli domů, to my když jsme byli na výletě a pokazilo se nám auto, tak jsme ani nenastartovali a domů nás musel odvést kamarád :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama