Vytvářím si svůj vlastní diář! (1.část aneb 1.-4. den)- Vytváření stránek a obálky diáře

27. července 2017 v 16:00 | Wex
Čauky lidi!
Ano, vím, že je teprve konec července, ale jelikož jsem blázen, rozhodla jsem se, že si vytvořím vlastní diář, který mě bude provázet celým rokem 2018! Já osobně jsem opravdový blázen do plánování začala být až v tomto roce, v tomto roce jsem si totiž pořídila svůj první diář a do něj jsem se naučila pravidelně plánovat. V dřívějších letech jsem pak plánovala jen do kalendáře, a pokud mám být upřímná tak mnohdy jsem tam mnoho věcí i zapomněla napsat- takže takové plánovaní, neplánování. A jak jsem dostala nápad, že si vytvořím vlastní diář? K tomuto kroku mě inspirovaly holky z A cup of style, což jsou mé oblíbené youtuberky. A právě ony už si druhým rokem vytváří vlastní diář. V pátek 21.7. pořádaly stream, který se právě týkal jejich diáře, který bude na rok 2018. A právě při tom streamu mě to napadlo, prvně jsem začala hledat nejrůznější šablony na diář a zhlédla pár videí na YouTube, ve kterých právě holčiny vytvářely své vlastní originální diáře. Většina šablon, které jsem našla, mi však vůbec nevyhovovaly a když už mi aspoň trošku vyhovovaly, nelíbilo se mi jejich zpracování. Hold jsem vybíravý člověk:D Takže mě vlastně nezbývalo nic jiného než se vrhnout do tvoření své vlastní šablony.

1. den (Sobota 22.7.2017)

Hned po tom, co jsem si ráno umyla hlavu (Moje vlasy byly opravdu ve strašném stavu, den před tím se mi nechtěly umývat a v ten den jsem potřebovala alespoň trošku vypadat), jsem usedla k počítači a otevřela aplikaci word. Vůbec jsem nevěděla, jak to mám udělat, ale nakonec jsem našla způsob, který se mi opravdu líbí. Nahoru do záhlaví jsem umístila takový štítek, který jsem našla ve vložení a tvary, do něj si vždy budu psát, co je za měsíc. Pod ten štítek jsem pomocí jednoho znaku na klávesnici udělala linku, kterou jsem ještě trošku přeformátovala, na tu linku si budu psát, co je za týden. No, a pak začal asi úplně ten největší boj a to byla tabulka s jednotlivými dny. Vystřídala jsem několik způsobů a žádný mě však moc nezaujal. Pak mě však napadlo, že bych mohla vytvořit tabulku a určité čáry v ní vymazat nebo vyplnit bílou barvou (Jelikož jsem měla bílá podklad, nebyly vidět a ještě k tomu to tam udělalo takovou pěknou mezeru). Když jsem měla hotovou tabulku, začala jsem do ní psát názvy jednotlivých dnů (Pondělí, úterý...) a samozřejmě se mi ně jak rozhodilo zarovnání textu, takže pondělí lítalo ve vzduchu a středa byla naopak nalepená na zemi. I na to jsem však našla řešení. Konečnou úpravou pak bylo to, že jsem sloupeček u soboty rozdělila na dvě části, aby mi vznikla i neděle. Jinak možná jste už pochopili, že si vytvářím univerzální diář, který se nebude muset používat jen v roce 2018, ale využít ho budu moct i v dalších letech. Další pro mě velkou nezbytností je rozvrh hodin, i ten tedy v mém vlastním diáři nemohl chybět. Začala jsem tím, že jsem zase vzala ten štítek, tentokrát jsem ho však nenechala prázdný, ale napsala jsem do něj rozvrh hodin. Druhý krok bylo vložení tabulky, moje tabulka má 9 sloupců a 6 řádků. Do prvního sloupce jsem vepsala zkratky dnů a v prvním řádku najdete čísla jednotlivých hodin. Jelikož mi pod rozvrhem zbylo ještě nějaké místo, rozhodla jsem se, že tam dám časy, ve které zvoní (V dalších dnech jsem si uvědomila, že ne všude zvoní stejně, takže jsem tam dala řádky, na které se dají napsat jakékoli časy). Aby to nebylo celé tak suché, dodala jsem tam citát (V dalších dnech jsem ho tam už nechtěla... No, no coment:D) a obrázek budíku. Po vytvoření rozvrhu jsem si od tvoření dala pauzu, hned večer jsem se do něj pustila znovu. Vytvořila jsem však jen poznámky zase pomocí štítku a tabulky. Pak jsem zkoušela vytvořit nějakou přední stránku, ale vůbec mi to nešlo, takže jsem tím úplně zbytečně ztratila čas.
(Po kliknutí se obrázky zvětší)
Na obrázku úplně vlevo je základní stránka diáře (Týdenní plánovač), uprostřed je rozvrh hodin a vpravo jsou poznámky.

2. den (Neděle 23.7.2017)

Hned ráno jsem se pustila do tvoření, můj úkol byl vytvořit obálku diáře. Bohužel mi to zase vůbec nešlo, takže jsem celé dopoledne zbytečně ztratila (Jsem nepoučitelná...:D) Když mně to nešlo, řekla jsem si, že si dám pauzu. Pauza trvala až do večera, večer jsem zase usedla k počítači a začala tvořit. Abych pořád netvořila obálku, rozhodla jsem se, že vytvořím stránku na osobní údaje a barevné rozlišování v diáři. Stránku jsem však nedodělala, protože jsem strašně chtěla mít hotovou tu obálku... Takže jsem se zase pustila do ztrácení času. Nakonec to teda dopadlo tak, že jsem se na to vykašlala a jako obálku prostě dala obrázek mramoru.
Úpně vlevo je přední strana původní obálky, uprostřed je zadní strana původní obálky a vpravo je momentální přední i zadní strana obálky.

3. den (Neděle 24.7.2017)

Prvně jsem dodělala stránku s osobními údaji a barevným rozlišováním. Pak jsem si na internetu našla seznam jmen a jejich svátků, který jsem zkopírovala + vložila. Nad něj samozřejmě dala štítek a začala s jmény bojovat. Ony se mi totiž nechtěli vlézt na tři stránky a ještě byla celá rozhozená. Začala jsem tím, že jsem jejich velikost zmenšila na velikost textu 9. Dále jsem s nimi začala připisovat písmena, na která určitá jména začínala, ty písmena jsem poté ještě upravila podle toho, jak jsem potřebovala. Aby se mi to všechno pak vlezlo na ty tři strany, dala jsem ty jména do čtyř sloupců, čímž se mi to ještě víc rozhodilo, ale vše jsem nakonec úspěšně upravila a za to jsem na sebe opravdu pyšná:D Pokračovala jsem u stránky Volné dny. Na internetu jsem si zase našla všechny statní a ostatní svátky, ty jsem tam zkopírovala. Pokud se den, ve který mají být, mění, udělala jsem tam linku, aby se tam datum dalo vepsat. Ještě jsem trošku zahrabala v paměti a vylovila z ní všechny prázdniny, které během roku jsou. K nim jsem ještě dodělala linky, aby se tam zase dalo vepsat datum. Jelikož se mi to tam zase nevešlo, text jsem dala do dvou sloupců a díky tomu se mi uvolnilo nějaké místo, do kterého jsem dala dva obrázky, které zajistily, že stránka není tak suchá. Večer jsem se s tátou domluvila, že si další den přetáhne stránky na flešku a v práci mi udělá 1. výtisk (Doma nemáme tiskárnu).
(Po kliknutí se obrázek zvětší)
Na obrázku vidíte abecední seznam jmen.
(Po kliknutí se obrázek zvětší)
Vlevo vidíte zbytek abecedního seznamu jmen a vpravo vidíte stránku volné dny.

4. den (Pondělí 25.7.2017)

V tento den už jsem jen přemýšlela, jestli tam nechci něco dodělat + upravovala nějaké věci, které se mi tam nelíbily, nebo mě naopak napadlo, že by tam mohli být fajn. Do stránky s týdenním plánovačem jsem pomocí klávesnicového znaku do štítku udělala linku, aby se tam měsíc dobře psal a nebyl na křivo. U stránky s rozvrhem jsem smazala citát, budík jsem zvětšila a ještě odstranila časy, ve které zvoní u nás na škole, protože jsem si uvědomila, že na každé škole to může být jinak. U stránky informace o vlastníkovi a barevné rozlišování jsem zmenšila políčka, do kterých se mají dávat barvy, kterými si jednotlivé události budete označovat. Na této stránce jsem pak také ještě zmenšila ty mandaly. Nakonec si táta přetáhl celý diář na flešku a slíbil mi, že další den mi donese vytisknutou verzi, abych viděla, jak to bude vypadat+ jestli tam bude třeba něco upravit.
Upravená základní strana.
Upravená strana s rozvrhem.
Jéj! Právě jste se dostali na konec článku:D Pokud byste se ptali, jestli bude diář ke stažení... Pokusím se o to, abyste si ho mohli stáhnout, ale nevím, jestli se mi to podaří, protože jsem to nikdy nedělala (Pokud máte nějaký tip, jak to udělat, pište do komentářů). Jinak doufám, že se vám článek líbil a mějte se moc hezky!

Wex

 

11 lidí ohodnotilo tento článek.

Anketa

Líbí se vám momentální letní design, který je na blogu?

Ano
Ne

Komentáře

1 Charlotte Charlotte | E-mail | Web | 27. července 2017 v 18:37 | Reagovat

Super článek. Kéž bych byla i já tak kreativní jako ty. Jen tak dál :)

2 Indil Indil | 27. července 2017 v 18:45 | Reagovat

Skvělý nápad, hezké provedení. Je vidět, že ti to dalo práci.
To „život je nejdelší příběh, který jsme si kdy přečetli"mi ale nedává smysl-já svůj život nečetla.

3 M' M' | Web | 27. července 2017 v 19:17 | Reagovat

Jee to je super nápad :) také bych si jednou chtěla udělat vlastní diář, ale vždy si nějaký koupím a přetvořim si ho dle obrázku svého :D ..těším se na výsledek :)

4 Belani Belani | 27. července 2017 v 21:06 | Reagovat

Super článek! Diář se ti povedl moc hezky, já jsem takový počítačový negramot, že bych to nezvládla :D Jinak pokud to chceš dát někam ke stažení, doporučuju stránku uloz.to ;)

5 Sayuri Sayuri | E-mail | Web | 28. července 2017 v 8:25 | Reagovat

Vyzerá to veľmi zaujímavo. Páči sa mi, ako si to všetko navrhla a ako celok to pôsobí veľmi pekne. Musím sa priznať,že ja nič DIY robiť neviem, takže aj diár si kupujem, väčšinou školský a motivačný :D

6 michaellazan. michaellazan. | Web | 2. srpna 2017 v 8:22 | Reagovat

To je skvělý nápad! Jen na to teď úplně nemám čas, protože místo toho musím tvořit něco jiného- maturitní témata 😂

7 Tyrkysový Delfín Tyrkysový Delfín | Web | 6. srpna 2017 v 19:57 | Reagovat

Kdykoliv jsem zkoušela psát si deník, skončila jsem po asi 2 dnech :D

8 Orida Orida | Web | 13. srpna 2017 v 17:57 | Reagovat

Hej, to je výborný nápad! Akože, fakt mrte dobrý! :D Páči sa mi, ako si to vymyslela.... Možno až budem mať tiež kreatívny chvíľku... :)

9 Sarah's History Sarah's History | E-mail | Web | 14. srpna 2017 v 17:17 | Reagovat

Než se dostanu k samotnému článku, musím nejdřív pochválit design. Moc se ti povedl! Jednoduchý, svěží a jednoduše nádherný, krása. :)

Já si každý rok kupuji už přímo hotový školní diář s nejrůznějšími taháky a vším, co se vždycky hodí a nemůžu si to vynachválit. :) Ale věřím, že s takovým diářkem na míru se musí pracovat úplně jinak, koneckonců je to víc osobní a když u toho člověk stráví tolik času, jako ty, má k tomu automaticky vztah. Obduji tě, že ses do něčeho tak složitého pustila a dovedla to až na tak skvělou úroveň. :) Máš to moc pěkné!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama