Falešný kamarád...

2. června 2017 v 16:52 | Wex
Čauky lidi!
Podobného člověka, o kterém tady budu psát vám nikdy nepřeji potkat...


Tenhle člověk je tak falešný, se všemi manipuluje a ještě k tomu lže s pocitem, že na to nikdo nepřijde. Tolikrát mi udělal díru do srdce, i přes to jsem ho brala jako blízkého člověka. Udělala bych pro něho všechno, on si ze mě celou dobu dělal jen hloupou srandu. Nechala jsem se ním zmanipulovat a po tom, co mi udělal jsem to konečně pochopila na 100%.
Každý den ráno se mnou chodil do školy, jednoho dne z ničeho nic napsal, že už se mnou jít nechce a já se ho zeptala proč. Odpovedí bylo jen hloupé a zbabělé: ,,Je to moje věc." , to vše bylo přes sms zprávy, ani do očí se mě to neodvážil říct. Další den ve škole na mě házel škaredé pohledy a ani mě nepozdravil, měla jsem pocit, že jsem se s ním nikdy nepoznala... Vlastně já si o něm nikdy nemyslela, že je až takový.
Další den uběhl a nastal nový, nic se nezměnilo, stále mě propichovaly jeho škaredé pohledy a ani slovo se mnou nepromluvil. V ten den mi bylo oznámeno, že dostanu antibiotika a do školy se deset dní nepodívám. Celých těch deset dní jsem od něj čekala omluvu, nic... Já vím, že mi možná na povrch nic neudělal, ale ve vnitř mě zranil a opravdu hodně.
Po deseti dnech jsem se podívala do školy a překvapivě se vůbec nic nezmělo... V úterý se však stala jedna opravdu nemilá věc, ten člověk byl s jeho a zároveň s mojí kamarádkou ve skautec. S sebou měli mobilní telefon a přes něj mi ta moje kamarádka začala psát zprávy, normálně si se mnou povídala, pak se však najednou úplně změnil její přístup. Taky za mobilem nebyla ona, ale on, ten člověk, který mě podrazil. Přišla jsem na to okamažitě, znám jeho styl psaní a pokud si on myslel, že si ze mě udělá debila, byl na opravdu pěkným omylu. Musela jsem se nad těmi jeho zprávami pousmát, ale na druhou stranu mě to opravdu mrzelo a proto jsem se rozhodla mu napsat, napsat mu, co si o něm myslím. Domnívala jsem se, že mu tím otevřu oči, ale nepovedlo se, akorát mi zase začal nadávat, že se mám starat o sebe a k tomu ještě doložil, že se mám nad sebou zamyslet. Zeptala jsem se ho, co mu na mně vadí. Psal věci, které si skoro všechny domyslel. Nemohla jsem jen tak mlšet a znovu jem napsal, co si o tom všem myslím, on už však nebyl online a zpráva se mi nedoručila.
Všechno mě to strašně mrzí a taky hodně štve. Opravdu si ten člověk myslí, že díky němu ztratím všechny mé osatní přátele a všichni mě přestanou mít rádi. Jen abyste věděli, on o mně do toho všeho roznáší oprvdu skvělé pomluvy, nad kterými se upřímě směju. Nic stupidnějšího jsem opravdu neviděla, z půlky je to domyšlené jako v nějakém sci-fy filmu a z druhé půlky jsou to pomluvy, za které se opravdu nestydím. Například o mně roznáší to, že jsem spadla ze skateboardu a strašně jsem po pádu brečela. Ze skateboardu jsem sice spadla, ale nebrečela jsem. Navíc každý může kdykoli spadnou, i on někdy určitě spadl. Nebo třeba, že mám mastné vlasy... Do háje já si ty vlasy nechci mít každý den, akorát pak budou působit zničeně a mastné budou do dvou hodin.
Možná je tento článek úplně zbytečný, ale chci se z toho všeho vypsat a taky vás upozornit, že tokový lidé po světe chodí. Pak se s nimi stačí dostat do sporu a je vymalováno. Ještě horší pak je, když se neumíte bránit, což naštěstí můj případ není. Tento článek také asi nebudu dávat do wordu, takže se omlouvám za případné pravopisné chyby.

Wex

 

4 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 girl-diy girl-diy | E-mail | Web | 2. června 2017 v 20:01 | Reagovat

Je to hrozné co se ti stalo, držím palce at se vše změní k lepšímu :-)

2 Elizabeth Elizabeth | E-mail | Web | 4. června 2017 v 9:05 | Reagovat

Moc mě to mrzí. :( Připomíná mi to moje léta na základce. Tam to bylo pro mě taky peklo. Ale veř mi, všechno zlé je k něčemu dobré. Je lepší že se tento člověk ukázal tak jak se ukázal už teď, než kdybys na to přišla třeba až za 5 let. Takové lidi je lepší v životě nemít. :)

3 Sayuri Sayuri | E-mail | Web | 4. června 2017 v 9:40 | Reagovat

Ja osobne takýchto ľudí nepochopím a pre mna sú to len nuly čo majú nudný život, preto riešia životy iných. O mne vždy ked niekto niečo rozprával, čo nebola pravda alebo to vykresľovalv  zlom svetle narovinu som mu povedala, čo si myslím, začala ho ignorovať a potom tí ľudia dali pokoj. Niekedy to síce pôsobilo, že som dosť bezcitná ale ja mám svoj pokoj rada a nedovolím hlupákom mi ho zničiť.
A aby tvoje kamarátky ťa opustili kvôli niečomu takému, tak to by potom neboli pravé kamarátky.
Dobre robíš, že sa k tomu staviaš s úsmevom, nedovoľ aby taký debilko ti skazil deň ;)

4 tyrkysovydelfin tyrkysovydelfin | Web | 7. června 2017 v 7:16 | Reagovat

Takových lidí znám plno. Nemá cenu se o ně zajímat, to by ses brzo zbláznila. Prostě toho týká ignoruj :)

5 Simix Simix | Web | 7. června 2017 v 22:29 | Reagovat

~Čaué~
Nechápu to, že lidi z ničeho nic změní chování a postoje k druhým lidem. Nejdřív kamarádičkování a pak pomluvy a to co píšeš. Člověk ani neví důvod, jako ty. Nechápu to prostě, co z toho ty lidi mají.
Já si také nemyji vlasy každý den. Jednou za tři dny. Mastí se mi většinou až třetí nebo čtvrtý den. A jak píšeš... pravidelné mytí vlasů není příliš zdravé. Teda alespoň jsem to slyšela :) Tak se měj :)

6 Viky Viky | Web | 10. června 2017 v 15:58 | Reagovat

Nedávno jsem se přestala přátelit s jednou mou dlouholetou kamarádkou. Jakmile jsem jí vyjasnila, proč se s ní nadále nechci přátelit, neskutečně se urazila, ve škole se na mě ani nepodívala, pomlouvala mě a prostě se chovala fakt pitomě. Chtěla jsem, abychom se k sobě nadále mohly chovat hezky a nedělat, že se neznáme. Jenže... Ona to tak nebrala. Už ze začátku, kdy jsme se spolu přestaly bavit, jsem ji neřešila. Trochu mě trápilo, že mě tak rychle vymazala se svého života, ale dalo se to očekávat. Postupem času jsem se na ni stoprocentně vykašlala a nepřemýšlela nad ní. A hádej, co se stalo. Ona se ke mně začala chovat normálně. Sice si mě pořád nevšímá a nevydrží se mnou v jedné místnosti, ale když spolu máme něco dělat/řešit, tak je úplně v pohodě :D Je to zvláštní.
Ale teď k tobě... Netrap se tou osobou, která se ti snaží ublížit. Pokud je zbytek tvých přátel pravých a ne jen přetvářkou, zůstanou s tebou. Tihle lidé mají nějaký svůj problém jejž řeší tím, že dělají naschvály. Co jim je, se asi nedozvíme.
Vždycky se říká, ať na něj nereaguješ. Je možné, že se tebou přestane zabývat a dá ti pokoj. Pokud ale chceš, aby si uvědomil, co to sakra dělá a aby ti vysvětlil, proč to dělá, jdi za ním a hrdě se ho zeptej. Klidně mluv trochu povýšeně a jestli se bude snažit ti ještě víc ublížit slovy "co si o sobě jako myslíš?", řekni, co si o sobě myslíš. "Já si nenechám ubližovat takovým člověkem, jako jsi ty. Mám svou hrdost a obrnila jsem se proti tobě." Fakt cokoliv, co ti zvedne sebevědomí. Jestli je daná osoba skutečný idiot (promiň za ten výraz), prostě se na to fakt vykašli. Ona každá bolest a trápení jednou pomine :-) Nevracej se k hezké minulosti, kterou jste společně zažili/y (i když to bude složité, já vím, ale jde to) a jestli bude nadále pokračovat, nevšímej si ho.

Hodně štěstí! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama