BOOK tag

26. května 2017 v 15:40 | Wex |  Tagy
Čauky lidi!
Vím, že dlouho nebyl žádný článek, ale doufám, že mi to odpustíte. Nebudu tady vysvětlovat, proč články nebyly, stejně bych tady opakovala pořád to stejné. Radši se tedy vrhneme na samotný článek. V dotazníku (Odkaz na něj trošku výš, budu ráda, když ho vyplníte) se mi někdo zmínil, že by na mém blogu chtěl vidět BOOK tag. Jasně, na blog nebudu dávat úplně všechno, co si do dotazníku napíšete, ale BOOK tag se mi zalíbil a i proto jsem se do něj rozhodla pustit. Otázky beru z blogu mé SB Niky mirth, tak se když tak můžete podívat i na její odpovědi, které naleznete zde (No jo, já vím, že je to reklama:D).


Máš doma určité místo na čtení?
Ano mám, většinou čtu v posteli nebo na takovém křesílku, které mimochodem jde rozložit, takže ho používám, když u mě přespává nějaká kamarádka. Každopádně když je složené mám na něm měkké polštářky, vždy si do něj sednu a pohodlně čtu. No, a v posteli nejspíš četl někdy každý. V ní většinou ležím, ale občas si najdu i jinou polohu.

Záložka nebo kus papíru?
Mně to je po pravdě jedno, je pro mě důležité, že vím, kde mám pokračovat. Kdybych si však měla vybrat, asi spíš šáhnu po záložce. V momentální době používám takovou roztomilou s kočičkou, kterou jsem si vyrobila sama. Je na ní super, že kočička může jako kdyby koukat z knížky. Ehm, doufám, že jste mě pochopili:D


Můžeš přestat číst kdekoliv chceš nebo musíš dojít ke konci kapitoly, na konec strany a podobně?
Přestat číst kdekoliv pro mě nepřichází v úvahu. Pak kdybych otevřela knížku po nějaké době, vůbec bych nevěděla, kde jsem skončila. Většinou tedy skončím na konci stránky, a když mi to vyjde na konci kapitoly.

Jíš nebo piješ u čtení?
U čtení jsem nikdy nejedla, ale určitě jsem se u čtení někdy napila třeba čaje. Každopádně napila jsem se tím způsobem, že jsem si jednou rukou podržela knížku a druhou si chytla hrníček.


Můžeš číst při poslouchání hudby nebo při dívání se na televizi?
Jako většina lidí nemůžu, na čtení se totiž potřebuji 100% soustředit, což u poslechu hudby nebo u sledování televize nejde. Naše češtinářka se při čtení kouká na televizi, takže určitě i takovéto lidi najdete.

Jedna kniha nebo víc na jednou?
Podle mě je nejlepší číst jednu knížku. Po pravdě jsem nikdy víc knížek číst nezkoušela, ale myslím si, že by se mi pak míchaly děje a ještě bych se musela rozhodovat, po jaké knížce sáhnu. No, snad mě chápete, dneska je moje vysvětlování fakt hrozné...


Čtení nahlas nebo čtení potichu?
Určitě čtení potichu, čtení na hlas zvládám, ale moc mi nevyhovuje. Když třeba ve škole čtu nějaký text z učebnice, strašně se zasekávám, ale když si čtu potichu, nemám žádný problém.

Čteš dopředu nebo přeskakuješ stránky?
Ne, akorát by mně to dělalo zmatek a navíc bych třeba přeskočila nějakou zajímavou pasáž. Když však třeba listuji v nějaké encyklopedii, stránky přeskakuji, protože většinou se do encyklopedie koukám, když potřebuji najít něco konkrétního. Každopádně nevím, jestli se encyklopedie počítá jako kniha:D

Píšeš do knih?
Ne, maximálně si píšu svoje vlastní knihy, na které používám staré škaredé sešity.

Jakou knížku máš rozečtenou? Jakou knihu se chystáš číst?
Mám rozečtenou knížku Girl online a zatím je moc fajn a chystám se číst Můj anděl strážný druhá šance, od které čekám celkem hodně, takže doufám, že mě nezklame.


Jak nacházíš nové knihy ke čtení?
To je opravdu různé. Po většinu případů mi ji pořídí rodiče nebo ji objevím v katalogu z Albatrosu, který dostáváme ve škole. Občas však přes YouTube nebo zajdu do knihkupectví a tam mě kniha zaujme.

Kdy jsi začala číst?
Ehm... v první třídě??
Já mám čtecí a nečtecí období, takže se ze mě vlastně nikdy opravdová čtenářka nestala.


Jak často si kupuješ knihy?
Zase je to různé. Někdy nějakou dostanu k narozeninám či Vánocům, někdy si ji zase vyberu jen tak. Řeknu to takhle, knihy si pravidelně nekupuji:)

Jak často se podíváš na poslední stránku knihy?
Vždycky:D Prostě to nikdy nevydržím a hned když knihu poprvé otevřu, otočím na poslední stranu. Podle poslední strany si vlastně i knihu mnohdy vybírám.

Budu ráda, když si někdo z vás tag také udělá a zároveň doufám, že se vám tento tag v mém provedení líbil. Mějte se krásně a u dalšího článku! (Stejně bude za dalších sto let...)

Wex

 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Teri Teri | Web | 26. května 2017 v 16:01 | Reagovat

Jsem ràda, že jsi zpět a je super, že nejsem jedina kdo se podava na posledni stranku knihy :).
Můj anděl stražny 2 je moc pěkna kniha a v budoucnu na ni napiši recenzi, ale přesto se mi libil vic prvni dil :)

2 Srdcová Dáma Srdcová Dáma | Web | 26. května 2017 v 18:26 | Reagovat

Vítej zpátky :-) skvělý článek ;-) .

3 tyrkysovydelfin tyrkysovydelfin | Web | 28. května 2017 v 19:11 | Reagovat

To jsem ráda, že jsi tu zase. Možná tag vyplním taky, docela se mi líbí a v tvém podání je super!

4 ESTÉT ESTÉT | 30. května 2017 v 10:46 | Reagovat

Ten tag je skvěle promyšlený a inteligentní. I celý tvůj blog je moc hezký a nápaditý. :-)

5 Klára ♥ Klára ♥ | E-mail | Web | 31. května 2017 v 21:06 | Reagovat

Super tag!! :) Určitě si ho udělám! :)

6 Wex Wex | E-mail | Web | 7. června 2017 v 12:55 | Reagovat

[1]: To je super, už jsem si myslela, že jsem jediná:D JInak děkuji za komentář:-)

[2]: Děkuji!

[3]: Děkuji moc!

[4]: Strašně děkuji! O_O

[5]: Díky, v tvém podání byl také moc fajn:-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama